fbpx

באריירו

העיר באריירו (Barreiro) ממוקמת במחוז סטובל (Setúbal) ונמצאת במטרופולין של ליסבון, במפרץ דרום ליסבון על הגדה הדרומית של נהר הטז’ו (Tejo). אזור המטרופולין (AML – Área Metropolitana de Lisboa) הולך ומתפתח באופן מרשים ומהיר.
כשמדובר בשוק הנדל״ן בפורטוגל, האזור נחשב אטרקטיבי להשקעה. המחירים נמוכים משמעותית מאשר בליסבון, עיר הבירה הסמוכה, אשר שם הנכסים התייקרו מאוד בשנים האחרונות. תושבים פורטוגליים אשר ידם אינה משגת לרכוש לעצמם דירה בליסבון מעדיפים להעתיק את מקום מגוריהם לאזור המטרופולין שם ניתן לקנות דירות במחירים מפתים.

עדויות מצביעות על קיומו של הישוב באריירו עוד במאה ה-13. עיקר התעסוקה של התושבים היה דיג והפקת מלח. מאוחר יותר, בניית הספינות הייתה מלאכה שהחלה בליסבון והסתיימה בבאריירו, כמו כן, שם אפו את הלחם עבור הספנים. במשך השנים התפתחה באריירו והפכה להיות עיר תעשייתית גדולה ובעלת מוניטין. לאחר נפילת השלטון הדיקטטורי הולאמו בבאריירו, כמו בכל פורטוגל, מפעלים רבים ועקב כך, הם החלו להיסגר. כיום, העיר מעוררת את תשומת הלב של משקיעי נדל״ן בפורטוגל הביקוש למקום גודל והיא מושכת אליה משפחות ויזמים. העירייה מקדמת פרויקטים כולל הקמת שכונות מגורים חדשות, מחזקת את הבסיס הכלכלי של העיר ומספקת שירותים עירוניים לרווחת התושבים.

פרויקט הנדל”ן הענק נובה (NOOBA), שיכיל מאות דירות, עתיד לקום צמוד לאזור שפת הנהר. כמו כן, מתוכנן מרכז לוגיסטי והפצה בהשקעה כספית רצינית. בפארק העסקים של באריירו קיימים, בין היתר, מתחמים המשמשים למשרדים, ייצור ואחסון. שטחו כ- 750 דונם ולידו מתפתחת גם תשתית לוגיסטית ותעשייתית. קרוב לפארק, ישנם פרויקטים בהתהוות המיועדים לדיור, ושטחים עבור ספקי מסחר ושירותים, מרכז עסקים, אודיטוריום, מרכז ספורט ועוד.

בבאריירו יש פארקים וגנים כשהגדול מכולם הוא הפארק העירוני שבו מדשאות, מגרשי טניס ומשחקים לילדים, מסלולי אופניים, קיר טיפוס, מתחם לפיניקים, טיילת וחניונים לנוחיות המבקרים. בנוסף, יש אודיטוריום עם אולם המכיל 500 מקומות ישיבה והמיועד למופעי תיאטרון, מחול, קונצרטים וקולנוע, וכן גלריות, תערוכות וגם קונגרסים. ישנו יער שנחשב בבאריירו כ”ריאה ירוקה” והוא אתר בו אוהבים התושבים לבלות. הוא מכיל כבישים ושבילים המשמשים לפעילויות ספורט ומקום לפיקניקים. באריירו נחשבת כעיר ספורט, נמצאים בה מתקנים לענפי ספורט שונים. יש בה תשתית מתאימה שכוללת איצטדיון, מגרשי כדורגל ומרכז אימונים.
העירייה ערה לנושא איכות הסביבה וממשיכה לבסס את עצמה בתוך אזור המטרופולין של ליסבון כמוקד משיכה לתיירים ולאוכלוסיית קבע. לשפת הנהר הנרחבת יש פוטנציאל להגביר את הכלכלה המקומית ולפתח את הפעילות האזורית.

ההיצע התיירותי בבאריירו מתחלק בין אתרים היסטוריים מעניינים לבין תרבות וספורט. מבלי לשכוח את העבר התעשייתי שסיפק לבאריירו התפתחות כלכלית וחברתית חזקה, אפשר לראות את העיר כמוקד משיכה אטרקטיבי לתושבים ולתיירים. ניתן לבקר בספריה העירונית, בתערוכות, בשמורות המוזיאולוגיות, בארכיון העירוני ולהשתתף בסיורים. במהלך השנה מתקיימים אירועי תרבות בקטגוריות שונות: קולנוע, מחול, קונצרטים, פסטיבלים, סיורים, פעילויות לילדים ועוד. תיירים בוחרים להתארח בבאריירו מכיוון שהיא יעד נהדר עבורם. היא משופעת במקומות לינה ברמות שונות ובמחירים טובים; מלונות, דירות והוסטלים. לתיירים ולתושבים גישה מהירה, קלה ונוחה לליסבון. משך הנסיעה מהעיר לליסבון הוא בין כ-20 עד 40 דקות.
זרימת האנשים לעיר מעוררת עניין בקרב משקיעי נדל”ן, זרים כמקומיים, הרואים את באריירו כמקום השקעה כדאי.

לקבלת מידע ואו תיאום פגישה, חייגו אלינו 054-8295829 או השאירו פרטים:

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.